مدیر مدرسه

شناسه نوشته : 11288

1393/05/20

تعداد بازدید : 1913

مدیر مدرسه
« باسمه تعالی »
مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها) ، با توجه به اهداف تعریف شده توسط موسس محترم و هیئت امناء بزرگوار ، در راستای اهداف مقدس انقلاب اسلامی و منویات گرانقدر مقام معظم رهبری (حفظه الله ) ، زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران قم تاسیس گردید.
مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها) علاوه بر پیروی از آئین نامه ها و دستور العمل های تعریف شده توسط مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران ، اهدافی جهت تربیت برتر طلاب عزیز در سه حوزه « تدریس ،  پژوهش و تبلیغ » را دنبال می کند.
از این رو مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها) با ارائه برنامه های متنوع و کارآمد در این سه حوزه در نظر دارد بعد از پایان دوره پنج ساله ، نخبگانی با عنوان « اساتید برجسته ،پژوهش گرانی موفق ومبلغانی توانا » را به جامعه اسلامی تقدیم نماید.
همچنین در نظر دارد معارف دینی را با الگویی برتر ، منسجم و کاربردی در زمینه های فردی ، خانوادگی و اجتماعی- سیاسی را ارائه نماید.
چنانچه ، مقام معظم رهبری (حفظه الله ) ، فرمودند :
« اساسی ترین کاری که حوزه های علمیه امروز بر عهده دارند ، چه به طور جمعی و چه به صورت فردی ، تولید فکر است ؛ تولید فکر اساسی ، تبیین و تحکیم مبانی اسلامی ، ایستادگی در مقابل شبهه هایی دشمنان حاکم اسلام ، بر اذهان وارد می کند. » (مقام معظم رهبری 19/6/80)
لذا بر طبق فرمایشات معظم له ، در جهت بالندگی و گشودن دریچه های جدید و گام نهادن در آفاقی نو  در ساحت علم ، در راستای سیر تکاملی انسان به سوی خدا و تداوم و صدور انقلاب و بستر سازی منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله ) ، گام بردارد.
 از طرفی « وضعیت دوران انقلاب و توجه روز افزون به اسلام در خارج از مرزهای کشور اسلامی ، ایجاب می کند که علمای دین با بینشی کاملا  نو و با استفاده از ذخیره بی پایان معارف دین و با اسلوب فقاهت سنتی و اجتهاد زنده و پویا ، راه جامعه را هموار نمایند.
و حوزه های علمیه با تحولی اساسی ، خود را با نیازهای امروز جهان تطبیق دهد و نوآوری را جهت و سمت برنامه های خود قرار دهد. البته با اعمال دقت لازم و برجسته کردن اصول و مبانی فقاهت ، راه را بر التهاب جدید ببندند.» ( حدیث ولایت –ج 4 ص 270 و 269 )
امید است مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها) با عمل بر این مهم ، بتواند به پاسداری از انقلاب اسلامی ، با نیت رضایت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و شادی ارواح پاک امام و شهدا ، گامی کوچک بردارد.
                                                                                                                 و من الله التوفیق
                                                                                             مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)
                                                                                                                سایری