ورود سپاه و تشکیل "قرارگاه ۱۷ ربیع" برای کنترل قیمتها

شناسه نوشته : 28751

1399/08/15

تعداد بازدید : 24

ورود سپاه و تشکیل

 

تشکیل "قرارگاه ۱۷ ربیع" برای کنترل قیمتها

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به‌دنبال فرمان مقام معظم رهبری درباره کنترل قیمت‌ها و مبارزه با گرانفروشی‌ها و کمک بسیج در این راستا، قرارگاه "هفدهم ربیع" با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی تشکیل شد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حاشیه نشست هماهنگی و هم‌افزایی ظرفیت‌های سپاه و بسیج و دستگاههای نظارتی و اجرایی برای کنترل قیمتها و مبارزه با گرانفروشی‌ها و لبیک به منویات مقام معظم رهبری، که شب گذشته برگزار شد، با اشاره به تشکیل قرارگاه "هفدهم ربیع" با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی، اظهار داشت: این قرارگاه با حضور وزرای جهادکشاورزی، صمت، دادگستری و دادستان‌کل کشور و همه دستگاه‌های نظارتی و امنیتی که در این مسئله درگیر هستند تشکیل شد.

 فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: در این جلسه نحوه و سازوکار مشارکت همه نهادها برای کنترل زودهنگام و مؤثر قیمت‌هایی را که بی‌رویه بالا رفته است مورد بررسی قرار دادیم، تا اقدامات لازم آغاز شود.

وی تصریح کرد: مباحث بسیار خوبی در این جلسه رد و بدل و تصمیماتی از جمله تشکیل قرارگاههای عملیاتی مورد نیاز در وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی هم گرفته شد.

فرمانده‌کل سپاه در ادامه افزود: به‌فضل الهی و یاری امام زمان(عج) از همین فردا، تمامی تصمیمات عملیاتی می‌شود، در این جلسه مقرر گردید بین وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی و بسیج تعامل و هماهنگی نزدیکی برقرار شود، در واقع بسیج نقش خودش را در نظارت و بازرسی و در خصوص عرضه مستقیم کالا به مردم  تعریف و به‌عهده خواهد گرفت.

سرلشکر سلامی گفت: سپاه ظرفیت‌های متنوعی در اختیار دارد که در این موضوع برای کمک به این دو وزارتخانه بسیج خواهد کرد تا کار به‌خوبی پیش برود.