پهپادهای انتحاری ارتش ۴۰۰۰ کیلومتری شدند

شناسه نوشته : 29125

1399/10/17

تعداد بازدید : 7

پهپادهای انتحاری ارتش ۴۰۰۰ کیلومتری شدند

 

 

اخبار رزمایش| پرواز از مکران انهدام در سمنان/ پهپادهای انتحاری ارتش ۴۰۰۰کیلومتری شدند

پهپادهای انتحاری ارتش با طی مسافت ۱۴۰۰ کیلومتر اهداف خود را با موفقیت منهدم کردند.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در اجرای مرحله اصلی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش، پهپادهای انتحاری برد بلند با طی مسافت 1400 کیلومتر از سواحل مکران هدف پیش‌بینی‌شده در منطقه تمرین را با موفقیت منهدم کردند.


به‌کارگیری کوادکوپترهای تاکتیکی رزمی از دیگر اهداف تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش است که در این بخش نیز کوادکوپترهای نیروی زمینی ارتش با رهاسازی بمبلت‌های کوچک با موفقیت هدف سطحی خود را منهدم کردند.

به‌کارگیری ریزپرنده تاکتیکی زنبور بدون خلبان برای انجام عملیات شناسایی و ارسال برخط تصاویر به مراکز کنترل و فرماندهی نیز از دیگر اقداماتی است که در این رزمایش انجام شد.

پرواز جمع پهپادهای شرکت‌کننده در رزمایش با بهره‌گیری از هوش مصنوعی نیز از دیگر اقدامات فناورانه‌ای بود که در این بخش از رزمایش انجام شد.

همچنین پرواز پهپاد عمودپرواز پلیکان از روی شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب‌های جنوب کشور و انجام عملیات شناسایی و گشت دریایی از دیگر اقدامات انجام‌شده در این بخش از رزمایش بود.

امیر دریادار موسوی معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با بیان اینکه برای تمام تهدیدات هوایی، زمینی و دریایی طرح‌های عملیاتی متناسب پیش‌بینی شده است، گفت: با تلاش جهادگران ارتش جمهوری اسلامی ایران مداومت پروازی پهپادهای انتحاری ارتش به‌صوررت مستمر تا 2000 کیلومتر و با تهمیداتی 4 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

امیر دریادار موسوی گفت: در مراحل مختلف این تمرین، داوران و تیم‌های ارزیاب قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) و ستادکل نیروهای مسلح نظارت مستقیم داشتند.