معرفی مجموعه چند جلدی کتاب سیره صحیح پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلّم)

شناسه نوشته : 30887

1400/06/06

تعداد بازدید : 57

معرفی مجموعه چند جلدی کتاب سیره صحیح پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلّم)

 

معرفی مجموعه چند جلدی کتاب سیره صحیح پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله وسلّم)

 

مولف:علامه سید جعفر مرتضی حسینی عاملی

ترجمه:حجۀ الاسلام و المسلمین دکتر حسین تاج آبادی

مشخصات نشر:قم،نور الطاف،1386

 

معرفی کتاب:

مجموعه حاضر ترجمه کتاب ارزشمند و گرانقدر «سیره صحیح پیامبر اعظم (ص)» تالیف علامه جعفر مرتضی عاملی است که توسط آیت الله دکتر حسین تاج آبادی به ترجمه رسیده است.

کتاب «سیره صحیح پیامبر اعظم (ص)» با تجزیه و تحلیل کامل سیره نبوی از تولد تا رحلت پیامبر اکرم (ص)، نخستین نگاشته ای است که از زمان غیبت صغرا تاکنون به صورت دقیق سیره نبوی را در فرآیندی نزدیک به ۲۵ سال تحقیق و پژوهش مورد بررسی قرار داده و ترجمه نیز طی ۱۵ سال با حوصله و دقت انجام شده است.

اهمیت و دقت نظر دو چندان این مجموعه از آن جهت است که به صورت مشروح، جز به جز و موشکافانه و با اتکا به منابع بسیار زیاد که همه از منابع دست اول و دوم که بیش از 7000 مورد است، نکات مهم سیره نبوی را با بهره گیری از شواهد و قراین استخراج و استنتاج نموده تا سیره ای روشن و شفاف از رسول خدا (ص) ارائه نماید.

آنچه تا امروز در سطح گسترده و جامع در مورد سیره نبوی نگارش یا ترجمه شده، از جمله تاریخ طبری، سیره نبوی نگارش یا ترجمه شده، از جمله تاریخ طبری، سیره ابن هشام، سیره این کثیر، سیره دحلان، تاریخ اسلام ذهبی و ... براساس دیدگاه های اهل سنت بوده، اما این کتاب براساس مبانی شیعه به تجزیه و تحلیل سیره پیامبر (ص) پرداخته است.