قدرت‌نمایی سپاه در خلیج همیشه فارس

شناسه نوشته : 31062

1400/06/31

تعداد بازدید : 6

قدرت‌نمایی سپاه در خلیج همیشه فارس

«سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به جزیره بوموسی و حضور در جمع فرماندهان و بسیجیان دریادل مستقر در این جزیره، با بیان اینکه بسیج یک نیروی قدرتمند تمام‌کننده و پایان‌ناپذیر است، خطاب به بسیجیان دریادل بسیج دریایی گفت: اگر نگاهی به تاریخ بیاندازیم می‌بینیم که جبهه اسلام هیچ‌گاه شروع‌کننده جنگ نبوده اما در برابر هجوم دشمنان همیشه ایستادگی و مقاومت کرده و هرگاه از فرامین امام و ولی تبعیت کرده پیروز شده است.
وی افزود: قدرت دشمنان، پوشالی است؛ ظاهرسازی و تظاهر است و بر اساس آموزه‌های قرآنی، اگر تمام کفار و دشمنان جمع شوند آنها در برابر خداوند کوچکترین کاری نمی‌توانند انجام دهند. اما شما بسیجیان و نیروهای مخلص نزد خداوند عزیزید و دارای ارزش بسیار والایی هستید.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه بسیج خاتمه‌دهنده مشکلات و مخاطراتی است که برای ملت ایران ایجاد می‌شود، تصریح کرد: کار بسیج امدادرسانی و نجات‌بخشی است. ما امروز بحمدالله از یک نیروی قدرتمندی برخورداریم که هر کجا کشور با مشکلی مواجه شود، از آن برای حل مشکلات استفاده می‌کنیم و بسیج دریایی در صحنه واقعیت و در میدان عمل، مرتفع‌کننده مشکلات مردم و جامعه است.
وی افزود: بسیج بعد از دوران دفاع مقدس نیز در همه بحران‌های سخت از جمله حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و یا فشارهایی که توسط دشمنان بر ملت ایران تحمیل شده، همچنان با نشاط و بالنده کار خود را در خدمت‌رسانی به مردم انجام خواهد داد.
دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد: فعالیتی که امروز بسیجیان انجام می‌دهند در امتداد فعالیت‌هایی است که از گذشته تاکنون انجام داده‌اند و در واقع فعالیت آنان حرکت در یک مسیر طولانی و بدون انتهاست که آن هم ارائه خدمت بی منّت به مردم است.
وی با بیان اینکه دشمنان در عین حال منتظر فرصت‌ها هستند و با همه ابزار‌ها به صحنه آمده‌اند که اقتصاد ما را فلج کنند، افزود: آن‌ها می‌خواهند راه جهاد را روی ما ببندند؛ دست‌های ما را در محیط‌های بیرونی و اتصال ما را با جهان اسلام قطع کنند تا در نهایت ما را تسلیم کنند، اما در تمام این آرزو‌ها شکست خورده‌اند.
سردار تنگسیری افزود: شما دیدید که آنها در افغانستان، عراق، یمن، لبنان و سوریه شکست خورده‌اند‌. ما افول و پژمردگی را در چهره و در گفتمان دشمنان می‌بینیم، ما همیشه آن‌ها را رصد می‌کنیم، ما با توکل بر خدا و تبعیت از ولی امر حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدّظله‌العالی) گام‌های نهایی این مبارزه را برمی‌داریم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از بسیج به عنوان میعادگاه و مدرسه عالی تربیت صالحان و عابدان نام برد و اضافه کرد: به طور قطع افرادی که در چنین فضای معنوی‌ای رشد و تعالی پیدا می‌کنند، می‌توانند برای خدمت به کشور و انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب که تأکید امام جامعه اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای حفظه‌الله به شما جوانان غیور و با شرف است، آماده شوند.
دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری عنوان کرد: دشمنان اسلام زیاد تلاش کردند، ولی هر چه بیشتر تلاش می‌کنند بیشتر در باتلاق فرو می‌روند، چون ماهیت دشمن باطل است و باطل محو شدنی است.
وی افزود: با توکل به خدواند متعال تحریم‌ها یک به یک در حال بی اثر شدن هستند و با تلاش دانشمندان جوان، با ایمان و متعهد روز به روز در حال پیشرفت‌های چشمگیر در تمامی عرصه‌ها هستیم.
سردار تنگسیری خاطر نشان کرد: امروز راهبرد ما شکست نخوردن نیست. بلکه برنامه ما پیروز شدن و فتح عرصه‌های بزرگتر است و جهاد ما پیروز شدن در برابر زیاده‌خواهی دشمنان است.
فرمانده‌ نیروی دریایی سپاه، بسیج را مدرسه عشق و کانون تعلیم، تربیت و ساخت شخصیت جوانانی که به عنوان الگوی جامعه شناخته می‌شوند، توصیف و ‌تصریح کرد: بسیجیان باید با سلاح علم و ایمان، تلاش و جهاد کبیر انجام دهند و به عنوان یک فرد مشکل‌گشا در نظام اسلامی ایفای نقش مؤثر کنند.
وی با بیان اینکه بسیج برای نفوذ در قلب‌ها و دل‌های مردم تلاش می‌کند، گفت: بسیج دریایی با ساماندهی 540 ناوگروه و سازماندهی بیش از 40 هزار نفر، اقدامات مردم‌یاری، مردم‌نوازی، تأمین امنیت سواحل و آب‌های سرزمینی، راه‌اندازی اسکله‌های صیادی و ده‌ها اقدام عام‌المنفعه دیگر برای خدمت‌رسانی به این مردم نجیب فعال است.
دریادار ‌تنگسیری با بیان اینکه دشمنان ما بیکار ننشسته‌اند و از هر روشی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند، گفت: به‌رغم تمامی توطئه‌ها و ترفندها امروز دشمنان ملت ایران دریافته‌اند که تهدید نظامی علیه ما بی‌خاصیت است و برایشان پاسخگو نیست و اگر دست به اقدام نظامی علیه ایران اسلامی بزنند، نتیجه عکس خواهند گرفت و پشیمان خواهند شد.
سردار تنگسیری افزود: هر ملتی که اراده کند در صحنه بایستد و از خود در مقابله با دشمنان دفاع کند، پیروز است و شکست نخواهد خورد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه دشمنان با شکست در عرصه نبرد نظامی از جمله جنگ‌های نیابتی و تروریسم تکفیری به نبرد در عرصه امید روی آورده و امید مردم و جوانان را هدف قرار داده‌اند‌، گفت: ما راه را بر دشمنان بسته‌ایم و محاسبات آنها با هدف فتنه‌افکنی راه به جایی نمی‌برد و با دیدن تصاویر بسیجیان بر روی زمین مضطرب می‌شوند.
وی با بیان اینکه دشمنان خدا می‌دانند این سرزمین شکست‌ناپذیر است، گفت: وقتی مردانی این چنین مصمّم داریم، ملت ما و امت اسلام سرافراز می‌ماند و کسی نمی‌تواند به جامعه و جوامع اسلامی و مسلمانان تعرض کند.
دریادار تنگسیری با تأکید بر اینکه شما بسیجیان نمایندگان ملت ایران هستید و ملت پشتیبان شما است، گفت: شرف، کرامت، جوانمردی، غیرت، ایثار، محبت، خصیصه بسیجیان است. بسیج و بسیجیان امروز، هم جمال الهی و هم جلال الهی دارند و در مقابل دشمن از شوکت الهی برخوردارند؛ آنها در مقابل مستکبران عظمت الهی دارند و در مقابل ستمکاران، قلب‌هایشان به ذکر الهی آرام است.
وی در پایان با اشاره به اینکه ولی امر مسلمین جهان به بسیجیان بسیار دلبسته و امیدوار است و جهاد امروز ما اجازه ندادن به تحقق آرزوهای دشمن است، افزود: لباس جهاد از تن ما بیرون نخواهد آمد؛ جهاد بر اندام جوانان ما زینت یافته است. جوانان بسیجی ما مروّجان سعادت جامعه و مجاهدانی هستند که از حیثیت این ملت دفاع می‌کنند و ما تا آخر این ماجرا که غروب مطلق دشمنان است، ایستاده‌ایم و به پیروزی ایمان داریم و آنها را تعقیب خواهیم کرد.