دریافت بن خرید کتاب

شناسه نوشته : 33004

1401/02/11

تعداد بازدید : 12

 

نکات دریافت بن خرید کتاب

 

ثبت‌نام بن کارت خرید کتاب دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

 

 

1.هم زمان با برگزاری نمایشگاه حضوری در مصلای تهران، نمایشگاه مجازی نیز برگزار خواهد شد. نکته¬ی مهم تخصیص یارانه کتاب برای خریدهای غیر حضوری است. به عبارتی برای نمایشگاه حضوری هیچ گونه بن خریدی در نظر گرفته نشده است و بن کتاب تنها برای خرید غیر حضوری می باشد. این حرکت می تواند به عنوان گامی نخست برای عادت دادن مخاطبین به روش خرید مجازی کتاب است که موجب می‌شود در نمایشگاه کتاب، صرفاً بازدیدکننده و انتخاب گرِ کتاب باشند.

2.ثبت نام خرید اینترنتی از روز 8 اردیبهشت ماه آغاز و تا زمانی که اعتبار یارانه موجود باشد ادامه خواهد داشت؛

3.متقاضیان باید به آدرس https://book.icfi.ir  مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایید؛

4.سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای طلاب350 هزار تومان است که از این مبلغ200 هزار تومان آورده طلاب است و 150 ‏هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ‏است.‏

5.سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اساتید 600 هزار تومان است که از این مبلغ  300 هزار تومان آورده ‏اساتید و  300 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‏است.‏

6.یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند؛ بنابراین برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست و سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب، هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر خواهد شد.

7.اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش به نشانی https://book.icfi.ir/  محاسبه و از ‏صورتحساب خرید کسر می گردد.‏

8.با توجه به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده‌اند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتبار استان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.

9.فرایند ثبت نام را تا دریافت این پیامک: «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» از ‏طریق شماره 30004141 ادامه دهید تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت "نهایی شده" ‏قرار گیرد.‏

10.هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب است. (هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و در اختیار شخص ثبت‌نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.

11.فهرست کتاب های درسی سال تحصیلی 1401-1402 به پیوست ارسال می¬گردد تا طلاب بتوانند از فرصت نمایشگاه استفاده نمایند و کتاب های درسی مورد نیاز خویش در سال تحصیلی آتی اعم از کتاب های نشر هاجر و سایر ناشرین در صورت موجود بودن را با استفاده از بن کتاب و تخفیف های هر انتشارات با قیمت مناسب تری(به طور کلی60 درصد تخفیف) از نمایشگاه کتاب خرید نمایند.

12.به اساتید و طلاب محترم پیشنهاد می¬گردد در صورت عدم استفاده از بن، آن را در اختیار مدارس علمیه خویش قرار داده تا مدرسه بتواند جهت تجهیز کتابخانه مدرسه از بن ها استفاده نماید. به همین منظور اعطای بن خرید خود به کتابخانه مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه سلام الله علیها را به آیدی @Qanbariz اعلام نمایید.

13.مرکز پشتیبانی نمایشگاه بین المللی با شماره تلفن 02191009898 پاسخگوی سوالات شما می باشد.

14.برای اطلاع از آخرین اخبار و آگاهی از اطلاعیه های ستاد سی و سومین نمایشگاه کتاب، به کانال ایتا مرکز نشر هاجر به نشانی https://eitaa.com/hajarpub_ir مراجعه فرمایید.

 

دوام توفیقات تمامی خدمتگزاران حوزه های علمیه را از درگاه ایزد منّان خواهانم.