نصرالله: به اسرائیل اجازه بهره برداری از منابع دریایی لبنان را نمی‌دهیم

شناسه نوشته : 33347

1401/03/20

تعداد بازدید : 19

 نصرالله: به اسرائیل اجازه بهره برداری از منابع دریایی لبنان را نمی‌دهیم

 

 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان خود که از طریق شبکه المنار پخش شد، گفت: ما در برابر مرحله جدیدی قرار داریم، علی الخصوص که تحولات روزهای اخیر، تجاوز به لبنان و قراردادن کشور در موضعی سخت است.

وی  با بیان اینکه اقدام اسرائیل در میدان گازی «کاریش» نقض حاکمیت لبنان است، افزود: موضوع مرزهای دریایی لبنان باید به یک مسأله ملی بزرگ تبدیل شود.

دبیرکل حزب الله گفت: منابع گازی و نفتی موجود در آبهای لبنان تنها امید باقی مانده برای نجات لبنان در عرصه اقتصادی است.

نصرالله افزود: همه باید احساس مسئولیت ملی و اخلاقی در قبال این مسئله داشته باشند، چرا که مسئله منابع نفتی کشور از آزادسازی نوار مرزی در سال 2000 میلادی کم اهمیت تر نیست.

دبیرکل حزب الله گفت: نباید اجازه دهیم که دشمن گاز و نفت را از میدان کاریش استخراج کند.

وی تصریح کرد: مقاومت از منابع انسانی و قدرت مالی و نظامی و امنیتی و لجستیکی برای جلوگیری از استخراج نفت و گاز از میدان کاریش توسط اسرائیل برخوردار است.

نصرالله افزود: ضرری که اسرائیل در هر جنگ بعدی متحمل خواهد شد به مراتب بیشتر از ضرری است که به لبنان وارد می‌شود.

دبیرکل حزب الله گفت: مطالبه مردمی از مقاومت مبنی بر دخالت در این قضیه و ممانعت از استخراج نفت و گاز توسط اسرائیل ما را ناراحت نمی‌کند بلکه ما را خوشحال خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: خطر اولی که لبنان را تهدید می کند، تلاش آمریکا و اسرائیل برای جداسازی مساحت بزرگی از این منطقه از لبنان است و  خطر دوم جلوگیری از اکتشاف و استخراج توسط لبنان است.

نصرالله افزود: شرکت هایی که برای استخراج نفت و گاز لبنان پیشقدم شدند از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی تهدید شده‌اند.