گزافه گویی سفیر آمریکا در اسرائیل| همه گزینه‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران روی میز است

شناسه نوشته : 33740

1401/04/22

تعداد بازدید : 10

گزافه گویی سفیر آمریکا در اسرائیل| همه گزینه‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران روی میز است

گزافه گویی سفیر آمریکا در اسرائیل| همه گزینه‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران روی میز است.توماس نایدز ادعا‌های پیشین مقامات آمریکایی را درباره برنامه هسته‌ای ایران تکرار کرد.

  

به گزارش رویترز، توماس نایدز، سفیر ایالات متحده در اسرائیل در آستانه سفر رئیس جمهور این کشور به خاورمیانه مدعی شد با وجود اهمیت دست‌یابی به راه‌حل دیپلماتیک در مورد موضوع هسته‌ای ایران، همه گزینه‌ها همچنان روی میز است.

 

وی در گفت‌وگو با یک رسانه اسرائیلی ضمن مطرح کردن اظهاراتی مضحک درباره «نزدیک بودن ایران به ساخت بمب هسته‌ای» گفت که با این حال و بر اساس گفته جو بایدن، آمریکا برای تحقق توافق هسته‌ای با ایران، سازشی درباره موضوع «سازمان‌های تروریستی» انجام نخواهد داد.

 

اشاره سفیر ایالات متحده آمریکا به حذف نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی ایالات متحده به‌عنوان یکی از شروط هیئت مذاکره‌کننده ایرانی برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام است.

 

عدم موافقت دولت آمریکا با این شرط به مانعی کلیدی بر سر دستیابی به توافق نهایی ایران با قدرت‌های غربی تبدیل شده است.

 

نایدز در ادامه «امنیت اسرائیل» را از مهم‌ترین محورهای گفت‌وگوی جو بایدن و مقامات رژیم صهیونیستی در سفر پیش روی رئیس جمهوری آمریکا به منطقه عنوان کرد و گفت دولت فعلی آمریکا از همان ابتدا گفته است قصد ندارد دست رژیم صهیونیستی را در دفاع از امنیت خود ببندد.

 

جو بایدن قرار است ۲۲ تیر به خاورمیانه سفر کند و پس از دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی عازم عربستان سعودی شود.