سخنان دبیرکل حزب‌الله در مورد اهداف و نتایج ارسال پهپادها به سمت میدان گازی کاریش

شناسه نوشته : 33741

1401/04/24

تعداد بازدید : 12

سخنان دبیرکل حزب‌الله در مورد اهداف و نتایج ارسال پهپادها به سمت میدان گازی کاریش

پهپادها را فرستادیم تا ببینند و بزنند...

 

سخنان دبیرکل حزب‌الله در مورد اهداف و نتایج ارسال پهپادها به سمت میدان گازی کاریش بسیار مهم بود. متن کامل سخنان سید را به دلیل اهمیت در ادامه می‌خوانیم...

 

درباره مسئله پهپادها نیز برخی گفتند که این خارج توافق رخ داد، کدام توافق؟! ما با کسی توافق نکرده‌ایم و به کسی نیز وعده نخواهیم داد. کسی که به آمریکایی‌ها وعده می‌دهد مقاومت کاری نخواهد کرد، او درواقع هم خودش و هم آن‌ها را فریب می‌دهد. برخی نیز گفتند که مقاومت چگونه پهپاد می‌فرستد و می‌گوید که پشت کشور است؟ ما در مسئله ترسیم مرزها پشت این کشور هستیم؛ اما این بدان معنا نیست که با کسی یا علیه کسی هستیم. ما در مسئله فشار به دشمن با کشور نیستیم و به کسی هیچ قولی ندادیم. ما چند پهپاد در ابعاد مختلف فرستادیم زیرا می‌خواستیم که پرنده‌های نظامی موشک شلیک کنند و کشتی‌های جنگی به حرکت درآیند تا افرادی که در آن منطقه فعالیت دارند، بدانند این منطقه ناامن است. برای اولین بار در تاریخ رژیم صهیونیستی مقاومت سه پهپاد در آن واحد به سوی یک هدف پرتاب کرد.

 

ما قدرت ارسال چند پهپاد مسلح در ابعاد مختلف و تعداد بالا را داریم. پیام پهپادها با آن اندازه‌شان می‌گفت که ما جدی هستیم و این پرونده مسئله‌ای اساسی است. در میان گزینه‌هایمان آنچه لازم است را انتخاب می‌کنیم. این پیام به دشمن رسید و نشانه آن علاوه بر آن تماس‌هایی که با لبنان و ما برقرار شد، واکنش میدانی دشمن بود. از نظر قدرت، ما از توانایی‌های متنوعی در خشکی، دریا و آسمان برخورداریم. تمام این گزینه‌ها روی میز هستند و هر آنچه در راستای حل مشکل ما باشد، در زمان مناسب و حجم مناسب برای آن انجام آن اقدام خواهیم کرد. لبنان به یک قدرت بازدارنده تکیه دارد و باید از آن استفاده کند. نباید تنها به تأیید بین‌المللی مرزها اکتفا کنیم، بلکه باید به شرکت‌های متعهد به حفاری اجازه بازگشت به کار بدهیم تا نتیجه عملی برای ما تضیمن شود.

 

به دوست و دشمن [می‌گوییم] ما در اینجا به دنبال جنگ روانی نیستیم و این از نظر ما تنها را ه نجات کشورمان است. یک بار خواستیم که ما لبنانی‌ها یک موضع واحد داشته باشیم و این موضع را به گوش آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برسانیم. ما می‌گوییم اگر حقوقمان را ندهید و شرکت‌ها اجازه فعالیت نداشته باشند، ما به دل خواهیم رفت. برخی به دنبال ویران سازی این کشور هستند و می‌خواهند که مردم در صف‌ها بایستند و یکدیگر را از شدت گرسنگی بکشند. جنگ [داخلی] بالاترین چیزی است که دشمن به دنبال آن است.

 

ما به دشمن می‌گوییم که دست از پا خطا نکند و به هوکشتاین و آمریکایی‌ها نیز می‌گوییم که لبنانی‌ها را فریب ندهید. پیام پهپادها رسید. این معادله را ثبت کنید: «کاریش» و پس از «کاریش» و پس از پس از «کاریش». ما تمام میدان‌ها، چاه‌ها و سکوهای نفتی در امتداد مرز فلسطین را زیر نظر داریم. اگر به دنبال این هستید که این کشور از حقوق خود استفاده نکند، هیچ کس قادر به استخراج نفت نخواهد بود.