زیردریایی «غدیر» لرزه به تن صهیونیست‌ها انداخت

شناسه نوشته : 33743

1401/04/27

تعداد بازدید : 13

 زیردریایی «غدیر» لرزه به تن صهیونیست‌ها انداخت

وبگاه صهیونیستی «اسرائیل دیفنس» متخصص در امور نظامی، روز (چهارشنبه)، در گزارشی به زیردریایی ایرانی «غدیر» پرداخت.

 

این وبگاه صهیونیستی با انتشار ویدئویی از شلیک موفقیت‌آمیز موشک از این زیردریایی و پرداختن به ویژگی‌های موشک شلیک شده، عنوان کرد که طول این زیردریایی تقریبا ۲۷ متر و وزن آن حدود ۱۲۰ تن است.

 

اسرائیل دیفنس در ادامه با اشاره به اینکه از این زیردریایی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات و انجام عملیات‌های کماندویی استفاده می‌شود، در بخش دیگری خاطرنشان کرد که به عنوان بخشی از غافلگیری‌ها در جنگ آینده، جنبش‌ حزب‌الله لبنان ممکن است چنین زیردریایی‌‌هایی را چه از طریق ساحل و یا از طریق یک کشتی تجاری عملیاتی کند.

 

این وبگاه صهیونیستی با تأکید بر اینکه که این امر امکان پذیر است، افزود چنین زیردریایی‌ای می‌تواند برای کشتی‌های اسرائیلی در ورودی بندر حیفا و اشدود کمین کند.

 

موشک‌ها، پهپادها و تجهیزات نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره مورد توجه رسانه‌های عبری‌ بوده‌اند. در همین ارتباط، شبکه صهیونیستی «کان» اواسط خردادماه در یک برنامه ویژه توانمندی پهپادهای ایران را به زیر ذره‌بین خود برده بود و تصریح کرده بود خطر پهپادهای ایرانی دست‌ کمی از تهدید هسته‌ای ندارد.

 

این شبکه صهیونیستی هشدار داده بود: در حالی که بسیاری مشغول خطر هسته‌ای ایران هستند، اما تهدید دیگری به نام پرنده‌های بدون‌ سرنشین (پهپاد) وجود دارد که خطر آن کمتر از تهدید هسته‌ای نیست.

 

مجری کان تأکید کرده بود که پرنده‌های بدون سرنشین (پهپاد)، کوچک و ساخت آن‌ها ارزان است و این امکان وجود دارد که چندین فروند از آن‌ها را از فاصله هزاران کیلومتری به سوی اهدافی ارسال کرد؛ اما خساراتی که این پهپادها وارد می‌کنند، می‌تواند برخلاف حجم کوچک آن‌ها، «عظیم» باشد