پیام مدیر محترم سرکارخانم سایری به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان 1400

پیام مدیر محترم سرکارخانم سایری به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان 1400

شناسه خبر : 121287

1401/01/15

تعداد بازدید : 22

 

دعای روز اول ماه رمضان/ گناهانم را در این روز ببخشای+فیلم | خبرگزاری فارس

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي نَفْسَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي نَفْسَكَ لَمْ أَعْرِفْ رَسُولَكَ‏، اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي رَسُولَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي رَسُولَكَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَكَ‏، اللَّهُمَّ عَرِّفْنِي حُجَّتَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِي حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِينِي‏»

 

 سلام و ارادت خالصانه خود راخدمت تک تک دختران عزیزم ، اساتید معزز و کادر خدوم مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه سلام الله علیها با ذکر پر حلاوت صلوات بر محمّد و آل محمّد علیهم السلام مزین میکنم

خداروشاکریم که بر ما منت گذاشت و توفیق داد که بار دیگر، به ماه ضیافت سراسر مِهر و بندگی قدم بگذاریم، محفلی که خود خداوند لایزال عهده دارش هست به فرموده نبی مکرم اسلام حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم که فرمودند:

«إنَّ أبوابَ السَّماءِ تُفتَحُ فی أوَّلِ لَیلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ و لاتُغلَقُ إلى آخِرِ لَیلَةٍ مِنهُ»

عزیزان، این ماه نورانی به معنای واقعی کلمه متعلق به خدای متعال و بنده های خداست و در  این میهمانی عظیم، تمام انبیاء و اولیاء و اهل بیت علیهم السلام و امام عصر ارواحنا فداه حضور دارندونگاه  پرمهرخودرامتوجه مهمانان حقیقی خداوندمی کنند.

ازاینرو میطلبدکه دیده ی دل را باز کرده و ببینیم صاحب خانه کیست؟ و در چه ماه عزیزی قدم گذاشته ایم ؟

می بینیم که صاحب این ماه عزیز خدای ارحم والراحمینی ست که درهای رحمت واسعه ش را در تمام روزها و شب های این ماه، به روی همه باز کرده وخودبه استقبال بندگانش آمده است.

 پس بخواهیم از محبوب ترین واسطه ی قرب الهی، از مولای خود که امام حیّ و حاضر ما هستند تا در پیشگاه حضرت دوست، مارا در ابتدای این شهر رحمت تا انتها، ضمانت، شفاعت و دعا کنند و لحظه ای رها نکنند.

 به یقین هرکسی برای ورود به میهمانی بزرگ،  بهترین و تمیزترین لباس ها رو بر تن میکند .لذا شایسته ست که همه ما، در چنین ضیافت عظیمی، لباسی را بر تن کنیم که آثار بدی های گذشته را نداشته باشدو مزین به زینت تقوی باشد.

برای درک هرچه بیشتر نفحات ملکوتی و خوشبوی این ماه، بال خود را سبک کنیم از زنگارهای گناه و غفلت..چرا که وقتی بال سبک باشد پرواز هم راحت تراست وانسان به اوج بندگی می رسد

پس قلب ها را شستشو دهیم با توبه،  لباس تقوی را بر تن کرده و در ماه رمضان الکریم، هرچه بیشتر با شناخت وظایف و برطرف کردن نقص ها، به آستان مِهر الهی متصل شویم والبته همدیگرراحلال کرده وببخشیم که خداوندسریع الرضاست وبه راحتی ازخطای بندگانش چشم پوشی می کند.

در آخر از خدا میخواهم ماراهمچون امام رحمه الله علیه وشهدا ازجمله کسانی قراردهد که تا آخرین لحظه ی حیات، یاری دهنده ی دین و انقلاب اسلامی باشیم و به این نکته نیز توجه کنیم که هر کس به انقلاب و رهبری کمک ویاری رساند، قطعا ازیاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهدبود.

 

از خدا بصیرت و توان روز افزون بخواهیم و برای سلامتی امام عصر علیه السلام و تعجیل در فرجشان و سلامتی و طول عمر با عزت برای نائب بر حق ایشان، مقام معظم رهبری حفظه الله هر روز دعا کنیم

باشد که دعای ما و افعال ما با اخلاص، در پیشگاه خداوند متعال مورد قبول واقع شود

 

«ربّنا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ»

 

ارداتمند و ملتمس دعای خیرتان : سایری