برگزاری نشست علمي- پزشكي ويژه بانوان

برگزاری نشست علمي- پزشكي ويژه بانوان

شناسه خبر : 32336

1395/08/05

تعداد بازدید : 85

برگزاری نشست علمي- پزشكي ويژه بانوان

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۴:۳۸

با توجه به نرخ پايين باروري در كشور و نگاه مشفقانه اسلام به اهميت فرزندآوري، نشست علمي- پزشكي ويژه بانوان با موضوع فرزندآوري با حضور خانم دكتر لباف متخصص زنان و باروري در مورخه 95/02/14 در مدرسه علميه حضرت آمنه-سلام الله عليها- برگزار شد.

پيرو منويات مقام معظم رهبري -حفظه الله تعالي- كه در دو سال اخير بيش از ده مرتبه به بحران فرزند آوري  تاكيد داشتند و نيز آثار مثبت فرزندآوري از نگاه دين، نشست  علمي- پزشكي ويژه بانوان با حضور خانم دكتر لباف، عضو جمعيت پزشكان مشاور شوراي انقلاب اسلامي و خادمه حرم مطهر حضرت معصومه -سلام الله عليها- در مدرسه علميه حضرت آمنه -سلام الله عليها- برگزار شد.

دكتر لباف در بيانات خود اظهار داشت: سبك زندگي در ايران گرايش به سبك غربي و آموزه هاي منفي آنها دارد. بخصوص مسئله فرزندآوري در ايران بسيار تاثير گرفته از تبليغات غرب است. در صورتي كه شعار سال سازمان ملل، جمعيت موجب قدرت و ثروت ملت است مي باشد، و نرخ باروري در سال 1392 در اسرائيل 3/2 و در ايران 1/6 است.!!!!

همچنين افزود: مقام معظم رهبري -حفظه الله تعالي- مسئله جمعيت را يكي از خطراتي عنوان كردند كه اگر انسان به عمق آن فكر كند، تن او مي لرزد. لذا بايد سبك زندگي را به سبك اسلامي تغيير داده و براي حل اين بحران مجدانه تلاش كرد. وي افزود: تمام روشهاي پزشكي براي جلوگيري از باردار شدن چه براي زنان و چه مردان بسيار مضر بوده و برخلاف تبليغات به برگشت پذيري،ثابت شده است كه يا غيرممكن است يا بسيار هزينه و زمان بر است.

شايان ذكر است در انتهاي اين برنامه كه به صورت كارگاه برگزارشد، دكتر لباف به سوالات پزشكي طلاب پاسخ داد.