برگزاری مراسم ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر و افطاری

برگزاری مراسم ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر و افطاری

شناسه خبر : 60591

1397/03/03

تعداد بازدید : 86

برگزاری مراسم ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر و افطاری
برگزاری مراسم ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر و افطاری

باسمه تعالی

برگزاري مراسم شبي با شهدا به مناسبت سالروز فتح خرمشهر همراه با ويژه برنامه افطاري

در جايي كه پيروي از رهبري باشد،خرمشهرها فتح مي شوند.

بمناسبت فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر وهمزمانی آن با ماه مبارک رمضان مراسم ویژه ای در تاریخ 3/2/97،در روز چهارشنبه باحضور مادرشهید معماریان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت آمنه  (سلام الله علیها)با حضور طلاب وکادر مدارس  علمیه ومدیریت استان قم برگزارشد.

استاد طاقتي یکی از مدعوین این برنامه  از پيشتازان انقلاب و هم رزمان شهداي فتح خرمشهر به  بيان اهميت آن حماسه خونين پرداختند.

 وی گفت :از مرور خاطرات خرمشهر، يك نتيجه مي توان گرفت و آن، اطاعت و همراهي رهبري است. اگر مردم از رهبري، پيشي بگيرند يا عقب بمانند، خرمشهرها سقوط خواهند كرد.

ایشان افزودند: علت اصلي سقوط قبل از فتح خرمشهر خيانت است .

همچنین گفت: وقتي از نماينده بني صدر-رئيس جمهور خائن- اسلحه مي خواستند، مي گفت: مگر اسلحه قوطي كبريت است كه بدهم؟! شهادت اين همه جوان و داغدار شدن خانواده ها به خاطر خيانت بود كه اگر نبود، به هيچ وجه خرمشهر سقوط نمي كرد. مردم 45 روز با دست خالي و كمبود نيرو و امكانات، خرمشهر را حفظ كردند و اين در حالي بود كه در مقابل حزب جمهوري خيلي از مهمات و اسلحه ها را داشت اما اين ايمان فرزندان خرمشهر بود كه در آن حال 45 روز مقاومت كردند. شهيد جهان آرا مردم را دلداري مي داد ولي شب ها خود در اتاقش به گريه و مناجات مي پرداخت.

طاقتی در ادامه خاطره اي را از دوست شهيد خود كه تا آخرين لحظه شهادتش كنار ايشان بود، عنوان كرد.شهيده شهناز حاجي خواه كه دوست داشت به او شهناز خميني بگويند.

 طاقتی گفت: هدف از بيان خاطرات اين است كه بدانيم شهدا قبل از شهادت از شهادتشان خبر داشتند هم چنان كه شهيده حاجي خواه هم خبر داشت. آري اينان گوي سبقت را در اطاعت از ولي امر خود پيش گرفتند.

طاقتي در پايان يك جمله ايراد كرد و گفت: در آخرت براي اين سؤال خود را آماده كنيم كه با خون شهدا چه كرديم؟!از دیگر برنامه  های جانبی  این مراسم ذكر ياد و خاطرات شهيد معماریان توسط مادر شهید و توسل به اهل بيت(ع) و مديحه سرايي و اقامه نماز جماعت توسط آقاي شهيدي  بود.درپایان مدعوين مهمان سفره افطاري كرامت حضرت آمنه(س) شدند.