برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام

برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام

شناسه خبر : 62283

1397/04/21

تعداد بازدید : 59

برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام
برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام

 

باسمه تعالی

طلاب مدرسه علميه حضرت آمنه(سلام الله عليها)همگام با ملكوتيان در عزاي رئيس مذهب شيعه، به سوگ نشستند.

 

به مناسبت سالروز شهادت ششمين نور ولايت، حضرت امام جعفر صادق(ع) محفلي قرآني وعلمي- معرفتي در مدرسه علميه حضرت آمنه(س) با حضوراستاد فخر روحانی و طلاب برگزار شد.

فخر روحاني در ابتدا به اهميت جايگاه شيعه جعفري پرداخت .

وی گفت: تشيعي كه منسوب به ماست، تشيع جعفري است و اين مهم به دليل وجود بيشترين احاديث و روايات از امام صادق(ع) است. دوران امامت ايشان، تقريبا 34 سال با چند صحابه خاص، به طول انجاميد و تنها دوره اي بود كه شيعه، كلاس رسمي درس داشت و به لطف الهي تقريبا 4هزار يا 6 هزار شاگرد در مكتب نوراني امام صادق(ع) تربيت يافتندو مخاطبان را دعوت به بررسي ابعاد شخصيت صحابه خاص آن امام همام نمود. شاگرداني چون: ابابصير، هشام، زراره و ابان بن تغلب كه به حق، تابع محض امام زمان خودشان بودند و اين كه چه شد كه امام صادق(ع) بيشترين اعتماد را به اين شاگردان داشتند؟! 

ايشان در ادامه به ذكر دو حديث در اهميت جايگاه شيعه نزد اهل بيت(ع) پرداخت و عنوان نمودند که امام صادق (ع) فرمودند: به خدا قسم من مشتاق به بوي شيعه هستم، كمك كنيد به من با دو عامل ورع و اجتهاد و بدانيد پيامبر(ص) از همه امت ناراضي بودند، مگر شيعه .

 فخرروحانی سخنان خود را به ذكر حديثي از امام صادق(ع) در مورد اهميت نماز پایان داد و افزود، امام صادق(ع) در آخرين لحظات زندگي مباركشان به بستگان خويش فرمودند: « شفاعت ما به كسي كه نماز را سبك مي شمارد، نمي رسد».

با تأمل در روايت در مي یابيم كه ايشان نفرمودند، ما شما را شفاعت نمي كنيم بلكه شفاعت ما براي سبك شمردندگان، كارايي ندارد. و اين نشان از اهميت اين امر مهم و اساسي دارد.

ازجمله برنامه های جانبی این مراسم قرائت قرآن ، زیارت عاشورا ومداحی خانم احمدی بود.