برگزاری نشست بصیرتی دشمن شناسی

برگزاری نشست بصیرتی دشمن شناسی

شناسه خبر : 65025

1397/07/12

تعداد بازدید : 24

برگزاری نشست بصیرتی دشمن شناسی

*باسمه تعالي*

*جاودانگي هرچيز، در گرو اخلاص و رنگ خدايي آن است.

نشست بصيرتي دشمن شناسي در هفته دفاع مقدس با حضور دکتر ایمانی مقدم ،معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سالن امام خامنه ای (مد ظله العالي) مدرسه علميه حضرت آمنه(س) برگزار گرديد.

در ابتدای این جلسه، شعباني معاون آموزش  مدرسه ضمن خوشامد گويي به طلاب ،آيين نامه سطح 2  را براي طلاب تبيين نمودند و درادامه حجت الاسلام ایمانی با تسلیت ایام سوگواری سيد و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و ابراز تاسف و تأثر بابت فاجعه تروریستی اهواز به شرح و توضیح آیه« کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ» «الرحمن،26»پرداخت وبيان كرد:

نظام هستي و همه چيز بر پايه زوال است مگر آنكه برپايه خداوند، صورت گيرد. همه ما در مسیر حساس و لغزنده ای قرار گرفته ايم، که اگر نیت خالص و خدایی داشته باشیم ماندگار می شویم. كلمه «وجه» در آیه مباركه، يعني تنها چیزی باقي مي ماند که رنگ و وجه خدایی گرفته باشد و دیگر چیزها فانی است. طلبگی مسیری است که اگر كسي با نيت خالص از آن استفاده نمود، همچون بانو مجتهده امین(ره) الگوی بانوان پایبند و معتقد مي شود و اگر با نيت سوء، استفاده گردد، نمودي از شخصي مثل طاهره قره العین مبلغ اندیشه بهاییت خواهد شد. امتیاز ونمره، ضرورت کار است و چاره ای نیست اما تحصيل بايد توأم با اخلاص باشد،اگر اخلاص بود، خدا نیز ما را ماندگار و اثر گذار می کند..

وی در ادامه  عنوان  کرد:

اعمال شرع مقدس دو دسته اند؛ عبادات و غیر عبادات؛ شستن لباس، خوابیدن، خوردن، ازدواج کردن و...از اعمال مباح است و می توان در آن ریا کرد، اما آدم زرنگ کسی است که این کارهای مباح را هم با نیت خدایی انجام دهد، مثلا به این نیت بخوابدو بخورد که توان عبادت خدا را پیدا کند، لازم نیست این نیت ها به زبان باید، همین که توجه داشته باشیم و از دل بگذرد کافی است. اما در عين حال، اگر در اعمال عبادی مثل نماز، حج، زکات و غسل ریا کنیم، همه آن عمل از بین مي رود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) گفت:

هر سال از اول ماه رمضان در فضای مجازی تبلیغات گسترده ای علیه فلسطین و روز قدس ایجاد می شود، اما ما طبق شعار امام خمینی (ره) برای آزادی قدس و مسلمین به راه پیمایی روز قدس میرویم(اهالی فلسطین شافعی هستند، نه ناصبی)همینطور هر سال از اوایل ذی القعده حجم وسیعی از تبلیغات علیه عربستان و وهابیت ایجاد می شود که مخالفت با سفر حج می کند، اما باید دانست که این هزینه ای که ما برای حج میکنیم در مقایسه با درآمد میلیاردی فروش نفت آن ها پول خورد ته جیبشان هم نمی شود. جدای از این بحث، عربستان چندین سال است که به بهانه های مختلف می خواهد حضور ایران و مسلمانان را کم رنگ تر کند، هر سال با یک ترفند، یکسال کشتار منا، یکسال کشتار مکه مکرمه و... اما در فقه جعفری حج برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که اگر حج ضعیف یا تعطیل شود، امام مسلمین باید از خزانه خود مسلمانان را به حج بفرستد که آن ها در صحنه حضور داشته باشند.چون حج یک فریضه الهی است و حاجی بعد از سفر خود متحول می شود. در شروع ماه محرم تبلیغات گسترده اي، علیه مراسم های عزاداری و نذری ایجاد می شود و مقدسات ما را به شوخی و مسخره میگیرند. با تحقیق متوجه شدیم بیشتر این تبلیغات و شبهه پراکنی ها توسط منافقین در شهر تیرانای آلبانی طراحی و پخش شده و در ایران نیز سلبریتی هایي که هزینه سفر های خارجی و حیوانات خانگی آن ها میلیاردی است این انتقادات را وارد می کنند.

وي در ادامه افزود: سوال بسیاری از جوانان و مردم ما این است که چرا با وجود نیازمندان و فقرا به کشورهای دیگر، نظیر سوریه و یمن کمک میکنیم؟!

اگر کسی با الفبای سیاست آشنا باشد می داند که اگر ما این هزینه اندک را در کشور های دیگر نکنیم باید شاهد حضور دشمنان و جنگ و درگیری در داخل کشور باشیم، در این صورت ایران بدتر از افعانستان و پاکستان میشود.

حیدریون عراق، فاطمیون افغانستان،زینبیون پاکستان و حزب الله لبنان همه در تلاش هستند که پای دشمن به خاک ایران باز نشود، چرا که هدف اصلی آن ها ایران است.ایران این هزینه اندک(در مقابل درآمد نفتی کشور) میکند تا ایران از انزوای سیاسی خارج شود ودست آن ها به آن نرسد.دنیا میداند 50-60 ملیون نفر از افراد که جدیدا شیعه شده اند از ایران و جمهوری اسلامی خط گرفته اند و به همین علت ایران را هدف خود قرار داده اند .یمن و سوریه حکم پایه را برای ایران دارند، پس ایران وظیفه تامین و تقویت آن ها را دارد.

ايماني  همچنین با اشاره به واقعه تروریستی اخیر اهواز اظهار کرد: هدف دشمن تحت الشعاع قرار دادن موفقیت های جمهوری اسلامی است، با ایجاد ناامنی و آشوب در یکی از شهر ها موشک های ساخته شده توسط ایران دیده نشد و ذهن ها به سمت اهواز رفت.

ایشان در پایان یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، شهدای ترور و همچنین شهدای مظلوم اهواز را گرامی داشتند.

در ادامه همسر شهيد مدافع حرم، ابراهيم عشريه مجلس را منور به ياد و خاطره ي اين شهيد مبارز وطن، نمود.در پايان خانم خداداپور به ذكر مصيبت اهل بيت(ع) پرداختند و سپس حاضرين از نمايشگاه«وضو در فرات، نماز در كربلا» بازديد نمودند.