برگزاری مراسم افتتاحییه سال تحصیلی جدید

برگزاری مراسم افتتاحییه سال تحصیلی جدید

شناسه خبر : 65036

1397/07/12

تعداد بازدید : 37

برگزاری مراسم افتتاحییه سال تحصیلی جدید
برگزاری مراسم افتتاحییه سال تحصیلی جدید

*باسمه تعالي*

* ما هم مي توانيم زهير وار، دعوت مولايمان را لبيك بگوييم.

به مناسبت شروع سال تحصيلي جديد، برنامه افتتاحيه همزمان با هفته دفاع مقدس با سخنراني مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) در سالن امام خامنه ای (مد ظله) برگزار شد. خانم سايري ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) و اظهار همدردی با خانواده شهدای واقعه جانسوز اهواز و همین طور خیر مقدم به طلاب جدید الورود، سخن خود را با ذكر يك مثال از ياران حسين بن علي(ع) آغاز نمود و گفت:

زهیر، طرفدار عثمان بود، اما هنگامي كه  یک پیک از طرف امام حسین (علیه السلام) آمد و او را دعوت به راه حق کرد، دعوت حضرت را لبیک گفته و به سپاهیان امامش پیوست. وقتی امام حسین (علیه السلام) فضاي خيمه را تاریک کردند که هر کس می خواهد برود، زهیر گفت من شما و اهل بیت شما را رها نمی کنم.

این که شما در این مکان واین راه طلبگي قرار گرفتيد، حتما یک ویژگی خاص داشتيد كه دعوت شدید.این جا هم حرم اهل بیت(ع) است. آن عنایتی که به زهیر شد ان شاءالله که به ما هم می شود.

مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) همچنین گفت: افرادي كه متوسل به اهل بيت(ع) مي شوند، سه دسته هستند: گروهی با گریه و توسل حاجت خود را می گیرند.كه البته این خیلی کم است! آقای میرزای قمي(ره) فرمودند: «حاجت دنیوی خود را از ما بگیرید و حوائج اخروی خود را از حضرت معصومه (سلام الله علیها)»

گروه دوم طلب معرفت می کنند«اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ... » خدایا حجتت را به من بشناس، اگر نشناسانی به مرگ جاهلیت خواهیم مرد. این دعا را در زمان غيبت حضرت حجه (عج) بسیار بخوانیم و از خداوند كمك بخواهیم. این که ما به مسیر کج می رویم به خاطر همین بی معرفتی هاست چرا که در زیارت عاشورا هم طلب معرفت می کنیم« اکرمنی بمعرفتکم و معرفة اولیائکم ؛ یا اباعبدالله معرفت را خودت به ما عنايت كن.» مردم در زمان امام حسین (علیه السلام) معرفت واقعی را نمی شناختند.سوز و گریه دارای ارزش است اما معرفت امام حسین (علیه السلام) دارای ارزش والایی است .

گروه سوم، هم سوز، هم معرفت و هم عمل را دارا می باشند.« لا تُقَدِّمُوا بَیْنَ یَدَیِ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ » اهل بیت (ع)هر کجا قدم گذاشتند ما نیز باید ادامه دهنده راه آن ها باشیم.از خداوند و رسولش پیشی نگیریم، حتی کنار آن ها هم نباشیم بلکه بايد پشت سر آن ها حرکت کنیم.این که از خدا بخواهیم ما را طوري قرار دهد که امام حسین بود، همانطور که ايشان زندگی کردند، زندگی کنيم و بمیريم،«اللهم اجعل محياي محيا محمد و آل محمد و مماتي ممات محمد و آل محمد» این هم عمل است هم معرفت هم عاطفه و احساس.امام(ع) فرمودند: دعا کنید که خداوند هم توفیق معرفت و هم عمل به معرفت را به من بدهد.

خانم سايري در ادامه افزود: اگر محرم و صفر نبود، اسلام هم نبود.شروع سال تحصیلی جدید مصادف با محرم الحرام شده ، امام حسین (علیه السلام) نیز کشتی نجات اند.همه ی ما در خانه اش دعوت شدیم، باید از نظر نظم و بررسی و رعایت اخلاق و شؤون طلبگی و هم از نظر پوشش و رفتار باید فرق داشته باشیم.طبق روایات امام صادق (علیه السلام) کسانی که خود را منتسب به اهل بیت(ع)، می کنند کارهای خوبشان خوب تر،و کارهای بدشان از هر کسی بدتر است، ان شاءالله که بتوانیم این مطالب را زمینه ی کارهایمان قرار دهیم.

سپس نماز جماعت به امامت آقاي حسيني در نمازخانه برگزار شد و بعد از آن، مراسم ويژه افتتاحيه با قرائت قرآن و روضه اهل بيت(ع) توسط خانم خداداپور و اجراي همخواني طلاب مدرسه، برگزار گرديد. در اختتام اين محفل نوراني، مراسم چفيه اندازي طلاب جديد الورود به همراه  اعطاي پك فرهنگي اخلاقي، توسط خانم سايري صورت گرفت.