برگزاری نشست اخلاقی ویژه طلاب واساتیدمحترم

برگزاری نشست اخلاقی ویژه طلاب واساتیدمحترم

شناسه خبر : 65441

1397/07/19

تعداد بازدید : 38

برگزاری نشست اخلاقی ویژه طلاب واساتیدمحترم
برگزاری نشست اخلاقی ویژه طلاب واساتیدمحترم

*باسمه تعالي*

*اگر كسي اسلام را نشناسد، دينداري براي وي جز تحميل نيست.

نشست اخلاقي با حضور بانو مجتهده گلگیری در سالن اجتماعات امام خامنه ای(مدظله) مدرسه علمیه حضرت آمنه (س )، با موضوع اخلاص برگزار شد.

خانم گلگیری در ابتدا سوره ملک را به عنوان ناجيه معرفی کرد وگفت  :

یکی از نکات ناجی بودن در ابتدای سوره آمده که خداوند فرمود: موت و حیات به منظور خلقت مرگ و زندگی آمدند، به نظر ما مرگ خلق شدنی نیست بلکه پایان حیات مرگ است ، اگر قرار باشد مقایسه کنیم مرگ سخت تر بوده  زيرا حیات از خدا بوده و خاصيت آن، ابديت است. مرگ این حیات ظاهر را به واقعی تبدیل مي کند و  لازم است به خود بفهمانیم دار آخرت محل زندگی است.

وی ادامه داد : اگر کسی اسلام را نشناسد دینداری برایش تحمیل است معنای این آزمون که در بعضی تعابیر قرآن حتی به فتنه تعبیر شده (فلزی که برای جدا کردن ناخالصی هایش آن را در بوته ای آتش می گذارند تا پس از ذوب شدن ناخالصی هایش جدا شود).این امتحان پرورش استعداد های نهفته انسان است. به همه ما استعداد رسیدن به خشیت الهی و نیت صادقانه را داده اند. ابقاء بر عمل اگر با نيت خالص باشد، از انتخاب مسیر دشوار تر است. وقتی انسان خيلي  رشد کند مدح و ذم برایش برابر می شود .نیتی که می کنید از کار مهم تر است، اگر نیتی خراب بود موجب عمل خراب می شود و نیت خوب، جز با خواندن قرآن و استعانت از خداوند و اهل بیت(ع) میسر نمی گردد.

ایشان در رابطه با زیارت امام حسین(ع) در ايام اربعین ادامه داد:

سید بن طاووس در اقبال می نویسد: علت ثواب زیاد برای زیارت امام حسین(ع) آن است که امام می دانست چگونه شهید می شود اما با تمام وجود خودش را فدا کرد. ابداع کننده اربعین حضرت زینب(س) است، پس اگر کسانی در اين ايام به زيارت بروند، ادامه دهنده راه حضرت زینب(س) هستند و عملی است که قطعا مورد رضایت امام زمان(عج) و در واقع ملاقات با ايشان خواهد بود.

خانم گلگيري در آخر ، مجلس را با ذكر مصيبت اهل بيت(ع) به پايان رساند.