برگزاري دومين نماز امام زمان(عج) به شكرانه محبت و رحمت الهي

برگزاري دومين نماز امام زمان(عج) به شكرانه محبت و رحمت الهي

شناسه خبر : 66303

1397/08/05

تعداد بازدید : 29

برگزاري دومين نماز امام زمان(عج) به شكرانه محبت و رحمت الهي
برگزاري دومين نماز امام زمان(عج) به شكرانه محبت و رحمت الهي

*باسمه تعالي*

* برگزاري دومين نماز امام زمان(عج) به شكرانه محبت و رحمت الهي

برنامه فرهنگي اين هفته مدرسه حضرت آمنه(س) توسط طلاب پايه دوم كلاس شهيد صدوقي(ره)  با موضوع محبت الهي برگزار شد.

ابتداي اين برنامه با قرائت قرآن و سپس معرفي كتاب توسط يكي از طلاب، شروع شد. سپس خانم هاشمي از طلاب پايه دوم مدرسه، سخنراني خود را با موضوع محبت الهي آغاز نمود.

خداوند در آيه شريفه مي فرمايد: « اِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصّالحاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدّاً . »(96،مريم)

«مسلما کسانی که ایمان آوردند و کارهای شایسته انجام داده اند برای آنها محبتی در دل ها قرار می دهد.»

منظور از دل در این آیه همه ی دل هاست، چه دوستان، چه دشمنان و چه خداوند.

وی براي مثال چند روایات متعدد در مورد کسانی که کارهای پسندیده با نیت رضای خدا انجام داده و مورد قبول خداوند واقع شده است را بیان نمود:

ابن سیرین از گناه کناره گیری می کرد و در نتيجه خداوند علم تعبیر خواب را به او هدیه داد و تا آخر عمر همراهش بود.

یا به عنوان مثال شیخ رجبعلی خیاط زماني كه  در شرایط امتحان الهي قرار مي گرفت، با تمام قوا، در مقابل نفس خويش، مي ايستاد لذا خداوند به وي چشم برزخی عنايت فرمود.

هاشمي افزود :

يكي از مواردي که خدا به آن اهمیت داده و دوست دارد، در اين آيه شريفه بيان مي فرمايد:

« قُلْ مَا يَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّي لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ »(77،فرقان)

«بگو پروردگارم به شما اگر دعایتان نباشد خدواند به شما اعتنایی نمی‌کرد»

در رابطه با اجابت يا عدم اجابت دعا داريم كه اگر مستجاب شود، لطف خداوند است اما اگر مستجاب نشود باید علت را در خودمان جستجو کنیم و عیب کار و موانع آن را برطرف نماييم. خداوند وعده اجابت دعا را به ما داده اما زمان آن را مشخص نمي كند. یکی از دلایل عدم اجابت دعا، این است که خداوند اجابت آن را به صلاح بنده خود نمی داند. دلیل دیگر این است که خداوند می خواهد بنده هایش به او نزدیک شوند، لذا  توفیق دعا و نیایش و عبادت بیشتری به آن ها  می دهد. دلیل دیگر این است که به واسطه آن دعا بلایی از ما دفع می شود و یا خیری به ما می رسد. و چه بسا خداوند متعال می خواهد در آن دنیا به بنده اش مقام و منزلت عطا کند. در روایتی داریم که مومن در روز قیامت به خدا میگوید : خداوندا اگر می دانستم در مقابل دعاهای مستجاب نشده ام به من این همه مقام می دهی کاش هیچ کدام از دعاهایم مستجاب نمی شد.

ایشان همچین در پایان گفت:

تمام هستی و اتفاقات را اگر درست نگاه کنیم، می بینیم که تمام و کمال از محبت خداوند به بنده هایش است و به نفع بندگان به پایان میرسد.

بعد از سخنراني، زيارت عاشورا همراه با مراثي اهل بيت(ع) توسط دو نفر از طلاب اين پايه خوانده شد و در پايان طلاب در اين محفل نوراني ، به اقامه نماز پرشكوه امام زمان(ع) را پرداختند. ضمنا فضاسازي ويژه ماه صفر توسط طلاب به همراه نصب خطبه حضرت زينب(س) صورت گرفت.