برگزاری مراسم عزاداری ویژه اربعین حسینی

برگزاری مراسم عزاداری ویژه اربعین حسینی

شناسه خبر : 66507

1397/08/10

تعداد بازدید : 46

برگزاری مراسم  عزاداری ویژه اربعین حسینی
برگزاری مراسم عزاداری ویژه اربعین حسینی

باسمه تعالی

"جاماندگان از قافله عشق"

برگزاری مراسم  عزاداری ویژه اربعین حسینی

همزمان با فرارسیدن سالروز اربعین سیدوسالار شهیدان حسین بن علی (ع) ویاران با وفایش ، مراسم عزاداری در روز دوشنبه 97/8/7، در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) با حضور  گسترده طلاب، اساتید و کادر برگزارشد.

این مراسم  که مسئولیت آن را  طلاب پایه پنجم برعهده داشتند ،ابتدا با قرائت کلام وحی وهم خوانی آیه الکرسی آغاز شد وسپس خانم اسماعیل نیا از طلاب مدرسه به بیان نکات اخلاقی صفت رذیله تکبر وتوصیه به دوری ازآن بنابر سفارش قرآن و سیره اهل بیت (ع ) پرداخت. سپس خانم روستا آزاد از دیگر طلاب مدرسه سخنرانی با موضوع محاسبه نفس ، مراقبه ، مشارطه  به پیروی از سیره نبوی ، ایراد کرد.وی درادامه تصریح کرد:از مهم ترین خصایص و صفات بارز حضرت زینب (س) که برای تأسی و اقتدای جوانان ضروری است، از این قرار است:

 ۱ – علم و دانش

 ۲ – ایمان

 ۳ – فهم بالای سیاسی و اجتماعی

 ۴ – شناخت تام و کامل نسبت به اهداف نهضت حسینی و ارزش های معنوی این قیام

 ۵ – اطاعت و پیروی از امام (ع)

 ۶ – تقدیم فرزندان در راه نهضت حسینی

 ۷ – حقیر و کوچک نمودن طاغوت ها

 ۸ – صبر و مقاومت در برابر مشکلات و مصائب

 ۹ – تبلیغ و روشنگری از قیام کربلا و تحکیم آن

 بر جوانان مسلمان  واجب است، به این صفات حضرت ،یعنی تحصیل علم، صبر، شجاعت، شناخت مسئولیت، تبلیغ دین، اطاعت و پیروی از امام و … اقتدا کنند، تا آنان نیز در سایه الطاف الهی بتوانند زندگی توأم با موفقیت و سعادت داشته باشند. هدف اساسی و نهایی تمام پیامبران، تربیت صحیح انسان ها برای تکامل و سعادت ابدی است. در این مسیر یکی از روش های اساسی و راهکارهای عملی، پرورش و تربیت از طریق الگوها است.

با مراجعه به قرآن کریم و روایات وارده از امامان معصوم (ع) مشاهده می شود که به تربیت انسان از طریق الگو بسیار تأکید شده است.

از دیگر برنامه های جانبی این مراسم : دکلمه خوانی ، مداحی ، هم خوانی ذکر مصیبت، سینه زنی ، اقامه نماز ظهر وعصر بود. و در پایان مهمانان آقا اباعبدالحسین (ع) برسر سفره اهل بیت عصمت وطهارت مهمان شدند.