برگزاری اولین جلسه هم اندیشی نشریه علمی –پژوهشی مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی نشریه علمی –پژوهشی مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)

شناسه خبر : 80733

1398/06/03

تعداد بازدید : 84

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی نشریه علمی –پژوهشی مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)

در روز یکشنبه ، مورخ 03/06/98 ،  اولین جلسه هم اندیشی نشریه علمی – پژوهشی،  با حضور  جمعی از اساتید و  پژوهشگران سرکار خانم ها : قنبری، حیاتی، میانجی ، خائفی ، سایری ، صوفی ،  صالحی ومعاون پژوهش مدرسه تشکیل شد.

سایری مدیر مدرسه  ومدیر مسئول نشریه بیان کرد:

 مدرسه علمیه حضرت آمنه (س)  با هدف سامان‌بخشی به دانش‌ها و پژوهش‌های دینی كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه،  معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌، ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر برابر نيازها و مطالبات جامعه اسلامي و به منظور استفاده و بهره‌مندی علمی از پژوهشگران و اندیشه‌ورزان توانمند و فرهیختگان حوزوی و جهت‌دهی فعالیت‌های محققان ،  اقدام به انتشار نشریه علمی – پژوهشی خواهد نمود.

وی عنوان کرد: ایجاد انگیزه در جهت ارتقای علمی طلاب که بتواند، دانش و یافته ای جدید را به دانش بشری اضافه کند و یا دانش قبلی را بسط و گسترش دهد و روندی جدید را به روی جامعه علمی باز کند را ، از دیگر اهداف این نشریه برشمرد.

معاون پژوهش مدرسه گفت: نظر به اساسنامه نشریه داخلی مدارس  و ابلاغ شده از طرف مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم ، نشریه پژوهشی در حد توان علمی دانش آموختگان با دومقوله نشر آثار پژوهشی وبا ارائه گزارش مفید ولازم درباره پژوهش وپژوهشگری ورسالت تشویق وترغیب  طلاب  به امر پژوهش را ازاهداف این نشریه عنوان کرد.

 رویکرد تفسیری  یا کلامی با در نظر گرفتن زیر شاخه های آن  از جمله پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه بود. تقویت بنیه نویسندگی با در نظر گرفتن همه جوانب آن وگام به گام پیش رفتن در مرحله تدوین وبا نظارت وهمیاری اساتید پژوهشگر در کنار طلاب از دیگر پیشنهادات  اعضاء بود.

 در پایان با توجه به حساس بودن موضوع ، تعیین چهارچوب محتوای نشریه وتصمیم گیری نهایی  به جلسه بعدی موکول شد.