حضور طلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در اردوی زیارتی اربعین حسینی(ع)

حضور طلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در اردوی زیارتی اربعین حسینی(ع)

شناسه خبر : 83055

1398/07/29

تعداد بازدید : 149

حضور طلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در اردوی زیارتی اربعین حسینی(ع)
کاروان زیارتی اربعین طلاب ، اساتید و کادر مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها) باشعار "بصیرتی لبیک یا حسین و به نیت بانوی با فضیلت حضرت خدیجه(سلام الله علیها) و شهدای مدافع حرم، عازم کربلای معلی ونجف اشرف شد

کاروان زیارتی اربعین طلاب ، اساتید و کادر مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)  باشعار "بصیرتی لبیک یا حسین و به نیت بانوی با فضیلت حضرت خدیجه(سلام الله علیها) و شهدای مدافع حرم، عازم کربلای معلی ونجف اشرف شد. این سفر به مدت8  روز طول کشید و طلاب همگام با جمیعیت میلیونی سراسر جهان در این همایش عظیم ملی مذهبی حسینی شرکت نموده و بااین حرکت نمادین بیان داشتند که پیرو ومبلغ مکتب عاشورایی با تبیعیت از ولایت خواهند بود .

خانم سایری مدیر حوزه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها)درجمع طلاب ابراز داشت:

سعی کنید در طول سفر، با توجه قلبی دائم الذکر باشید و با داشتن یک برنامه ریزی صحیح، با نیات خود برای سلامتی امام زمان(علیه السلام) و تمامی امام زادگان و همه بانوان پیشتاز ولایت، ثواب زیارت را هدیه نمایید. برای کسب معارف و توفیقات بیشتر، دائم الوضو باشید چرا که این طهارت ، تالی تلو توفیقات دیگر ما خواهد بود.

وی در صحبت های پیشین بیان داشت:حضرت زینب(سلام الله علیها)باوجود این که خانواده وعزیزانشان دراین قیام حضور داشتند اما عواطف ایشان مانع ازپذیرش حق نشد وذلت رانپذیرفتند وهمچنان دست از امام زمان خویش بر نداشتند.

وی ادامه داد: بانوان در شرایط سخت  زندگی اجتماعی واقتصادی وهمچنین سیاسی باید از این بانوی صبر واستقامت الگو بگیرند وبا تدبیر و اقتداربامشکلات مواجه شوند ودرحفظ اعتقادات راسخ باشند.

خانم سایری در پایان، حضور طلاب در موکب های مردمی را موجب دلگرمی بانیان واحترام به استقبال کنندگان از زائران حسینی  وهمچنین تمرین تحمل برخی مشکلات برای تقویت روحیه ایثاردانست .

* ازجمله اقدامات تبلیغی در این سفر زیارتی به جهت بهره مندی هرچه بیشتر زائران، به ازای هر نفر تعداد 6 پک فرهنگی با عناوین:

1) کتاب آداب حضور(ویژه نامه آداب مهمانی زیارت اربعین)

2) راهنمای تصویری حرم ها و اماکن مقدس عتبات عالیات

 3)کتاب احکام فقهی مورد ابتلا در سفر عتبات عالیات

4) کتاب رهپویه زیارت

 5) زیارت نامه اربعین

 6) پیکسل مزین به نام حضرت خدیجه(سلام الله علیها)

داده شد.  لازم به ذکر است کل هزینه ای که توسط خیرین اهدا گردید، 13/320/00ریال می باشد.

هم چنین همزمان با بازگشت زائرین حسینی به مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها)  ، طی مراسم باشکوهی از آن ها استقبال گردید.