کد مطلب: 83104 تعداد بازدید: ۴۷

برگزاری مراسم شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)

برگزاری مراسم شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱:۲۲
به مناسبت شهادت سه نور تابناک ولایت ، خانم زندیه در جمع خادمان رضوی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)، سخنانی را ایراد نمود.این برنامه با شکوه با همکاری ویژه طلاب خادم رضوی پایه دوم انجام شد .طلاب در ادامه با ذکر اشعار و مرثیه سرایی به عزاداری پرداختند .

به مناسبت شهادت سه نور تابناک ولایت، خانم زندیه در جمع خادمان رضوی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) ، سخنانی را ایراد نمود.

وی گفت: زمانی که به زیارت بارگاه امام رضا(ع) مشرف می شویم، باید حالتی کسی را داشته باشیم که می خواهد کوچ کند نه حالت شخص مسافر را. چرا که قاصد کوچ تمام تعلقات گذشته را فراموش می کند اما شخص مسافر، مدام حواسش به سفر و منزل است. اگر حالت ما هم چون شخص کوچ کننده باشد، درحالت بازگشت از زیارت همانند بچه تازه متولد شده هستیم و با نور امام(ع) برخواهیم گشت با توجه به عبارت زیبای «یرون مقامی و یسمعون کلامی و یردون سلامی» که در زیارت نامه امام رضا(ع) آمده،  لذا محال است کسی به زیارت برود و مورد عنایت و جواب سلام امام (ع) قرار نگیرد.

خانم زندیه در ادامه بیان نمود: در باب اذن دخول حرم مطهر رضوی(ع) ، طبق کلام شهید مطهری(ره) ، ایشان  آن خانه ای که بر آن وارد می شویم را از جنس سنگ نمی داند بلکه این خانه، باطنی است. هیچ کاری در این عالم هستی بدوم اذن امام معصوم(ع) ، اتفاق نمی افتد. حتی قطره باران هم یک ملک دارد و این ملائکه بدون اجازه صاحب الزمان(ع) هیچ کاری نمی کنند. لذا هنگام وارد شدن به حرم مطهر باید حرمت را حفظ کنیم.

این برنامه با شکوه با همکاری ویژه طلاب خادم رضوی پایه دوم انجام شد .طلاب در ادامه با ذکر اشعار و مرثیه سرایی به عزاداری پرداختند .

 در ادامه این مراسم پرچم آستان مقدس امام رضا (ع) توسط خادمان رضوی تبرک گردید.در پایان مراسم  تعداد 20 عدد عطرحرم امام رضا(ع)  به عنوان هدیه بین حاضرین در مجلس به صورت قرعه کشی اهدا شد.