کد مطلب: 83735 تعداد بازدید: ۴۰

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب در مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب در مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها)

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵:۳۱
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) نمایشگاه کتاب برگزار شد. شعبانی معاون پژوهش حوزه علمیه حضرت آمنه(س) قم گفت: به منظور گرامیداشت هفته کتاب وکتابخوانی و همچنین توجه به بحث اقتصاد مقاومتی وحمایت از تولید ملی ، نمایشگاه کتاب و آثار دستی طلاب در این حوزه برپا شد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه صبح امروز در پژوهشکده این مدرسه با جمع کثیری از طلاب ، اساتید وکادر برگزار گردید. دراین مراسم مدیر محترم مدرسه  ضمن گرامیداشت هفته کتاب وکتابخوانی و خیرمقدم  به مدعوین  ، درمورد اهمیت کتاب وکتابخوانی   سخنرانی ایراد نمودند.  وی طلاب را به  کتابخوانی ترغیبب نموده و بیان کردند: کتاب محصول با عظمتی است که خداوند متعال آن را برای ارتقا سطح علمی بشر و آشنایی با افکار ، اندیشه ها ،  دیدگاه ها ،  کسب علم و دانش ها به بشر عنایت فرموده است .کتابی که درباره آن فرموده اند: «قوام و پایداری همه امور دین و دنیا به دو چیز است: قلم  و شمشیر و شمشیر تحت قلم می باشد». پیام این کلام نورانی این است که کتاب سرچشمه پیدایش تمام تمدن های انسانی و پیشرفت و تکامل علوم و دینداری اندیشه ها و شکل گرفتن مذهب ها و مکاتب و سرچشمه آگاهی بشر است. اما متاسفانه در جامعه دینی و انقلابی ما فرهنگ کتابخوانی آن چنان ضعیف است که رهبر عزیز و اندیشمند گلایه مندانه فرموده اند: به گمان من یکی از بدترین و پرخسارت ترین تنبلی ها، تنبلی در خواندن کتاب است. کتابخوانی باید در جامعه ترویج شود و یکی از کارهای بزرگ و مهم در سطح جامعه این است که تبلیغات کتابخوانی همه گیر گردد.

ازجمله برنامه های جانبی این مراسم : قرائت بیانیه ی  ویژه هفته کتاب توسط معاونت پژوهش ، پخش کلیپ ، گزارش عملکرد مسئول کانون پژوهش  از امور پژوهشی کانون و گزارش کلی از  نمایشگاه و دایر بودن مشاوره در محل نمایشگاه توسط مسئول نمایشگاه بود. بازدید شرکت کنندگان از نمایشگاه،   پایان بخش این مراسم بود.