برگزاری نشست اخلاقی به مناسبت میلاد پیامبر رحمت(ص) و امام جعفر صادق(ع)

برگزاری نشست اخلاقی به مناسبت میلاد پیامبر رحمت(ص) و امام جعفر صادق(ع)

شناسه خبر : 83939

1398/08/30

تعداد بازدید : 97

برگزاری نشست اخلاقی به مناسبت میلاد پیامبر رحمت(ص) و امام جعفر صادق(ع)
گزارش خبرگزاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در خصوص برگزاری نشست اخلاقی بانوی موحد حضرت آمنه(س): به بهانه و میمنت هفته سراسر نور پیامبر(ص) و امام جعقر صادق(ع)، نشست اخلاقی با حضور خانم انصاری برگزار گردید. خانم انصاری ضمن تبریک این ایام به طلاب و اساتید، نکاتی اخلاقی پیرامون شخصیت والای حضرت آمنه(س) ایراد نمود

به بهانه و میمنت هفته سراسر نور پیامبر(ص) و امام جعقر صادق(ع) ، نشست اخلاقی با حضور خانم انصاری برگزار گردید.

خانم انصاری ضمن تبریک این ایام به طلاب و اساتید، نکاتی اخلاقی پیرامون شخصیت والای حضرت آمنه(س) ایراد نمود و گفت:

. حضرت آمنه(س) بانويي باشخصيت والا،با كمالات،عالم،فصیح الكلام،شاعره،طاهره،مطهره،عفيفه،عاقله،بليغه و جمیل بودند .در بنات مکه دختری مانند ایشان نبود.

پدر ایشان وهب بن عبدمناف بود.

هم چنین در خصوص دشمنی یهود با پیامبر و آل ایشان جریان تاریخی را اشاره و  افزود:

یهود در آن زمان یا ساحر بودند یا عالم در کتب یهودیان آمده است که پیامبر(ص) از صلب عبدالله(ع) تشکیل می شود.

یهود درمورد این که این نطفه مبارک برای حضرت عبدالله(ع) خواهد بود را می دانستند. به همین دلیل با نقشه ای به بهانه سفر تجاری راهی سفر به شهر حضرت عبدالله(ع) شدند. از همه درباره ایشان می پرسیدند و مردم می گفتند در شب ها نورش همه جا را فرا می گیرد. عطر و بویش همه جا را فرا می گیرد.هرچه تعریف می کردند ،باعث عصبانیت افزون یهود می شد.

که این مطلب نهایت دشمنی یهود را با بنی هاشم می رساند.حتی روزی که حضرت عبدالله(ع) برای شکار به صحرا رفتند بازهم به ایشان حمله شد اما پدر نبی خدا(ص) به یاری فرشتگان الهی دشمنان را دفع کردند که این نشان از الهی بودن جد رسول خدا(ص) و اهل بیت مطهر ایشان از همان ابتدا است.

به گزارش معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) : باتوجه به قرائن تاریخی موثق شیعه حضرت آمنه(س) هم در آن زمانی که هنوز اسلامی نبود، اما اقرار به وحدانیت و واحدیت خدا و مبعوث شدن پیامبری که خاتم دیگر پیامبران و معاد الهی را نمود لذا این بانوی مکرمه از همان ایتدا، نمونه کاملی از توحید بودند.

در ادامه طلاب به میمنت این هفته مبارک و انتساب به بانوی موحد، حضرت آمنه(س) ، به مدح اهل بیت(ع) و ذکر صلوات پرداختند و در پایان مراسم با دعای ویژه پایان یافت..