کد مطلب: 90309 تعداد بازدید: ۳۷

بازدید حجه الاسلام والمسلمین آقای تهرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم ،هیئت همراه و خانم صدیق مدیر کل امور بانوان استانداری از کارگاه جهادی طرح سلامت مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)

بازدید حجه الاسلام والمسلمین آقای تهرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم ،هیئت همراه و خانم صدیق مدیر کل امور بانوان استانداری از کارگاه جهادی طرح سلامت مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)

سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲:۵۰

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) از بازدید  حجة الاسلام والمسلمین آقای تهرانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم ، هیئت همراه و خانم صدیق مدیر کل امور بانوان  استانداری از کارگاه جهادی طرح سلامت مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)خبر داد.

به گزارش خبرگزاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س):

همزمان با فعالیت های  طلاب جهادگر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در کارگاه تهیه دوخت ماسک و گان، که از تاریخ 28/12/98 تا کنون به لطف الهی شروع به کار نمودند، مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم، ، هیئت همراه و خانم صدیق مدیر کل امور بانوان استانداری از این کارگاه جهادی در تاریخ 18/01/99 بازدید نمودند.

 کارگاه  دوخت ماسک و گان این مدرسه مقدسه ، در مهدیه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی (ره)  کار خود را به همراه طلاب ، بسیجیان  وکادر مدرسه، ابتدای امر در یک شیفت و  در ادامه با 4 شیفت کاری هر روز هفته از 8 صبح تا 5 عصر فعالیت خود را آغاز نموده است.

به لطف الهی تا کنون 300/12 عدد ماسک ، برای نهاد های مختلف و 120 دست گان برای طلاب جهادگر مستقر در بیمارستان ها و 450 دست گان برای پرسنل بیمارستان ها دوخته شد که به صورت روزانه 1000 عدد ماسک به موسسه خیریه امام جواد (ع) و 100  عدد گان ،  به  بسیج طلاب و بیمارستان علوم پزشکی  تحویل داده می شود.

.

علاوه بر کمک به تهیه ماسک و گان ، برخی از طلاب جهادی این مجموعه ،ابتدای طرح ،در بیمارستان ها و نقاهتگاه ی نگهداری بیماران کرونایی جهت همراهی با کادر درمانی و برای انجام غسل و کفن فوتی های ناشی از این بیماری در غسالخانه ها حضور یافتند و برخی نیز با مشاوره های تلفنی برای کاهش استرس و شیوه های مقابله با این ویروس ، به وظیفه خود عمل نمودند.

در این مجموعه جهادی ، اعم از نیروهای اعزامی به بیمارستان ،مشاورین وجهادگران کارگاه دوخت ، قریب به 40 نفر از طلاب و بسجیان مشارکت  دارند.

در کنار همه ی این تلاش ها و فعالیت ها ،عده ای نیز در طرح خیرین ، به این مجموعه در زمینه تهیه غذای نیروهای جهادی ، تهیه وسایل بهداشتی و شوینده ، ضد عفونی کارگاه و  کمک هزینه ایاب و ذهاب طلاب به صورت مداوم و مستمر و..... کمک رسانی  می نمایند.