کد مطلب: 91232 تعداد بازدید: ۱۲

از بازدید نائب معاونت فرهنگی استان قم از کارگاه جهادی طلاب در تهیه دوخت ماسک و گان

از بازدید نائب معاونت فرهنگی استان قم از کارگاه جهادی طلاب در تهیه دوخت ماسک و گان

چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸:۵۵

به گزارش خبرگزاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س):

همزمان با فعالیت های  طلاب جهادگر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) در کارگاه تهیه دوخت ماسک و گان، که از تاریخ 98/12/28 تا کنون به لطف الهی آغاز نمودند، نائب معاونت فرهنگی استان قم از این کارگاه جهادی در تاریخ 99/01/16 بازدید نمود.

گزارش تعداد ماسک ها و گان های دوخته شده بدین شرح می باشد:

ا کنون 9300عدد ماسک ،برای نهاد های مختلف

120 دست گان برای طلاب جهادگر مستقر در بیمارستان ها

250 دست گان برای پرسنل بیمارستان ها

و روزانه 1000 عدد ماسک و 80  عدد گان تولید شده است.

در این مدت زمان نیز اقشار مختلفی از علما (حجت الاسلام والمسلمین عالی (زید عزه) ، حجت الاسلام ماندگاری از ستاد سیره ی شهدا و مسئولین خبرگزاری رسا) هم چنین  بسیجیان به سرپرستی پاسدار خانم ظاهری و مسئولین بخش های مختلف اجرایی برای بازدید از عملکرد این مجوعه جهادی در مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) حضور یافته و از  فعالیت دلسوزانه طلاب خواهر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) تقدیرو تشکر نمودند.

علاوه بر کمک به تهیه ماسک و گان ، طلاب جهادی این مجموعه ،  از ابتدای طرح ،در بیمارستان ها و نقاهتگاه های نگهداری بیماران کرونایی حضور یافته و برخی نیز با مشاوره های تلفنی جهت  کاهش استرس و ارائه شیوه های مقابله با این ویروس ، ادای وظیفه نمودند.  لازم به ذکر است همچنین با مساعدت خیرین و موسس

 

مدرسه ، مکانی نیز برای تهیه مواد غذایی ویتامینه برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده که طی روز های آتی ، شروع به فعالیت خود خواهد نمود.

 و هم چنین عده  ای نیز در طرح خیرین به این مجموعه در زمینه تهیه غذای نیروهای جهادی ، تهیه وسایل بهداشتی و شوینده ، ضد عفونی کارگاه و  کمک هزینه ایاب و ذهاب طلاب به صورت مداوم و مستمر و..... مساعدت ویژه نمودند .