کد مطلب: 91367 تعداد بازدید: ۱۲

برگزاری نشست تخصصی "پاسخ به شبهات کرونا" با موضوع : بستن اماکن مذهبی

برگزاری نشست تخصصی "پاسخ به شبهات کرونا" با موضوع : بستن اماکن مذهبی

سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹:۳۵

به همت  معاونت فرهنگی و پژوهش مدرسه علمیه حضرت آمنه (س)  نشست تخصصی پاسخ به شبهات کرونا با موضوع "بستن اماکن مذهبی " در فضای  مجازی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر جعفری «زیدعزه» معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور،  طلاب ،اساتید وکادر محترم مدرسه در فضای مجازی  برگزار شد.

شعبانی معاون پژوهش مدرسه گفت: اعضای گروه جهادی مدرسه علاوه بر فعالیت‌های میدانی حضور پررنگ و چشمگیری در فضای مجازی داشته و از اقدامات صورت گرفته در فضای مجازی شامل تولید محتوای معنوی و بهداشتی و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی و شناسایی شبهات شبکه‌های معاند در خصوص ویروس کرونا و پاسخگویی به شبهات در فضای مجازی با هدف خنثی سازی توطئه دشمنان از دیگر اقدامات جهادی است که در مدرسه علمیه حضرت آمنه (س) انجام می شود. وی خاطرنشان کرد: رسالت امروز طلاب پاسخ به شبهات دین است و هر شبهه می‌تواند درخشش حوزه‌های علمیه را بیشتر کند. دفع شبهات از مهم‌ترین وظایف امروز حوزه است.

 شعبانی  با اشاره به هجمه‌های فراوانی که امروز در عمل به مسایلی در دین از جمله اعتقادات وارد شده است، اظهار کرد: با توجه به این هجمه‌ها در حال حاضر یک بعد رسالت حوزه‌های علمیه، تبیین درست اعتقادات و دفع شبهات است. متأسفانه امروز در فضای مجازی تا حدی پیش رفتند که اصل توحید، اصل وحی و حتی قرآن را زیر سوال بردند. شبهاتی را ایجاد می‌کنند و این شبهات در فضاهای مجازی پخش می‌شود. این شبهات بر جوانان ما که اطلاعات دقیقی از این مسایل ندارند، اثر می‌گذارد. شبهات و شایعاتی که این روزها در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با سرعت خیره کننده‌ای منتشر می‌شود، جز ایجاد یأس، خشم، دشمنی، ناامیدی، درگیری‌های اجتماعی، جنگ‌های داخلی و فروپاشی ایران عزیز هدفی را دنبال نمی‌کند. این شبهات و شایعات عمدتا با استفاده از تکنیک‌های جنگ روانی در عرصه رسانه صورت گرفته و شبهه‌افکنان تلاش می‌کنند تا با بهره جستن از نگرانی‌ و پریشان حالی برخی از اقشار و گروه‌های اجتماعی به اغراض پلید خود انسجام، آرامش و اقتدار جامعه اسلامی را از بین ببرند.

 

شعبانی افزود: به منظور افزایش آگاهی و توانمند سازی طلاب در زمینه پاسخ به شبهات سلسه نشست ها ی پاسخ به شبهات کرونا با موضوعات مختلف برگزار و برنامه ریزی شده است . که دراولین  نشست  دکتر جعفری مهمترین شبهات درخصوص "بستن اماکن مذهبی " را که  توسط طلاب مطرح  شد، پاسخ گفتند.

 امید است، این گام ناچیز بتواند مردم عزیز و مؤمن ایران را در حفظ هوشیاری و آگاهی مؤثر در برابر توفان شبهات و شایعات یاری کند.