کد مطلب: 91692 تعداد بازدید: ۴

برگزاری دومین جلسه آموزشی ژورنال کلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه سلام الله علیها

برگزاری دومین جلسه آموزشی ژورنال کلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه سلام الله علیها

پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳:۵۳
روزپنج شنبه 25اردیبهشت 99 جلسه ژورنال¬کلاب با حضور استاد فاطمی مهر و معاون پژوهش ، نویسنده مقاله و طلاب کلیه مقاطع تحصیلی در فضای مجازی درکانال کانون پژوهش مدرسه علمیه حضرت آمنه (سلام الله علیها ) برگزار گردید.

به گزارش شعبانی معاون پژوهش، در جلسه ژورنال­کلاب مقاله ای با عنوان " بررسی کارکردهای خانواده در شکل گیری سبک زندگی اسلامی " از جهت محتوایی و ساختاری توسط استاد فاطمی مهر و طلاب که دو هفته قبل مقاله در اختیار آنها قرار گرفته بود، مورد  تحلیل و بررسی قرار گرفت.

شعبانی گفت: با اینکه مقاله در سطح تخصصی است، اما ضروری است تا مقالات تخصصی نیز بیشتر مورد توجه و دقت قرار گیرند و اشکالات مبنایی آن برطرف گردد. به همین جهت مقاله فوق در جلسه از جهت ساختاری و محتوایی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در ادامه خانم شعبانی عنوان کرد: جلسه با رغبت و فعال بودن طلاب مواجه گردید، نقدهای متعدد از سوی طلاب مطرح شد. مهم ترین نقد هایی که عنوان نمودند:  نقد مقاله از جهت ساختاری؛ عبارتند از: شیوه کتابخانه ای و پیشینه پژوهش در مقدمه نیاز بود که به آن پرداخته شود،  ولی چنین کاری صورت نگرفته است وهمچنین با توجه به اینکه موضوع   مقاله خیلی خوب است، نتیجه  عنوان شده اقناءکننده نبوده  ودر نتیجه کاستی هایی وجود دارد .در چکیده وکلیدواژه به همه جوانب و مراحل ساختار چکیده و از جهت مفهوم شناسی، یکسری واژگان نیاز به تعریف و توضیح داشته اند که در مقاله به آن پرداخته نشده است.

وی افزود: نقدهای مطرح شده توسط خانم فاطمی مهر و خود نویسنده مقاله که دراین جلسه حضور داشت پاسخ داده شد. در پایان استاد فاطمی مهر تأکید کرد:  مقالاتی که به صورت تخصصی در نشریات مربوطه به چاپ می رسند لازم است هم از جهت محتوایی و هم از جهت ساختاری و صوری از استحکام لازم برخوردار باشند و اشکالات و نقایص مشهود آن برطرف گردد.